A vizsgálatok folyamatosan változnak, de jellemzően belgyógyászati, neurológiai, kardiológiai és bőrgyógyászati kutatásokat végzünk. Aktuális lehetőségekért keressen minket telefonon vagy nézze meg honlapunkat.
Ha szeretne részt venni egy vizsgálatban, először ellenőrizzük, hogy megfelel-e a feltételeknek. Jelentkezni online vagy telefonon lehet, ezt követően egy konzultáció során részletes tájékoztatást kap.
Igen, minden vizsgálat szigorú etikai és szakmai előírások szerint zajlik, és folyamatos orvosi felügyelet alatt áll. A részvétel teljesen önkéntes, és bármikor visszaléphet.
A klinikai kutatások sokban segítenek eldönteni egy új terápiáról, hogy biztonságos és hatásos-e. Ezt a kutatásban résztvevők segítik elő. A kutatást tervező orvosok és kutatók által összeállított kutatási terv (lásd: protokoll) alapján a résztvevők a kutatásnak megfelelő felkészítésben vesznek részt, legyen az valamilyen gyógyszeres vagy eszközös terápia, esetleg egyszerű beavatkozás. A kutatás fókuszában lévő terápia eredményességét egy már létező terápiához, placebo kezeléshez vagy nem kezelt betegek eredményeihez viszonyítják. A kutatás jellege nagyban meghatározza annak lefolyását, így részvétel tervezése esetén az adott kutatásról részletes tájékoztatást kap. Minden kutatás csak az állami szervek és etikai bizottság jóváhagyásával indulhat el, ezzel biztosítva a résztvevők maximális védettségét és biztonságát.
A vizsgálatok időtartama változó lehet: néhány hét, hónap vagy akár egy év is lehet. A pontos időkeretet előzetesen ismertetjük, és végig követjük az egészségi állapotát.
Egy adott kutatásban való részvétel mindenképpen ingyenes, sőt sokszor valamiféle ellenjuttatásban részesül a résztvevő a fáradozásaiért és feláldozott idejéért. Ez függ az adott kutatástól és mindenképpen tájékoztatják a részt venni kívánókat a pontos részletekről.
Igen. A vizsgálat befejezése nem kötelezettség, és bármikor, bármilyen ok miatt, indoklás nélkül ki lehet lépni belőle. Természetesen, mindent megteszünk, hogy önnek a lehető legegyszerűbb legyen a részvétel, de megértjük, hogy elképzelhető olyan eset, mikor nem lehetséges, hogy végig részt vegyen benne.
Amint vége egy kutatásnak a vizsgálati csapat bármilyen kérdésére készséggel válaszol, vagy visszajelzést meghallgat a kutatás egészével kapcsolatosan. Ezután a résztvevőket a gyakorlatnak megfelelően a kezelő- vagy háziorvosukhoz irányítjuk a további orvosi ellátásukkal kapcsolatosan.
Magától értetődő, hogy egy klinikai kutatásban való részvétel esetén fontos része az élmény feldolgozásának, az erről való beszélgetés. Ennek megfelelően a részvételről való diskurzus megengedett a családdal, barátokkal vagy kezelőorvosával. Ezen felül a csapatunk orvosai, kutatói és koordinátorai is támogatólag állnak rendelkezésére és készséggel válaszolják meg kérdéseit.
Természetesen bármikor megoszthatja a kutatással kapcsolatos történéseket, eredményeket a házi- vagy kezelőorvosával. Kifejezetten bátorítjuk is a résztvevőinket, hogy nyugodtan beszélgessenek a vizsgálatról egy bizalmas kapcsolatban lévő orvosukkal, aki a kutatás elején egy plusz támpont lehet a felmerülő kérdésekkel vagy aggályokkal kapcsolatosan. A szokott ellátását, orvosi konzultációt nem befolyásolja a klinikai kutatásban való részvétel. Ön vagy orvosa bármilyen kérdését, észrevételét csapatunk készséggel fogadja. A közös munka elősegíti, hogy Ön az egészségének legmegfelelőbb kezelésben részesüljön.
A kutatásban való részvétel nem befolyásolja az általános ellátását. A kutatás alatt is folytatható az azt nem befolyásoló ellátás és a kutatás szempontjából nem kifejezetten releváns egészségügyi problémák kapcsán nyugodtan felkeresheti kezelőorvosát. A kutatás pontos paramétereiről és hatásairól tájékoztatjuk kezelőorvosát. A kutatás végeztével ellátása zavartalanul folytatódik.
Minden klinikai kutatás csak kormányzati szervek ellenőrzése alatt futhat, hogy ellenőrizve legyen a résztvevők biztonsága és jólléte. Egy kutatás csak az EMA, az FDA és az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet (OGYÉI) engedélyével és az Egészségügyi Tudományos Tanács Klinikai Farmakológiai Etikai Bizottsága jóváhagyásával indulhat meg. Ezen szervezetek fő célja a kutatásban résztvevők jogainak, méltóságának és egészségének megőrzése.